HUK ma wielkie oczy - porady, suplementacja
HUK ma wielkie oczy - porady, suplementacja

Jakie negatywne skutki niosą za sobą wystrzały fajerwerków, jak sobie radzić z HUKIEM w Nowy Rok - Porady

Zabawa Sylwestrowa jest raz w roku. Chcąc uczcić początek Nowego Roku puszczamy fajerwerki, które w bardzo negatywny sposób wpływają na nasze pupile. Zdarza się, że w wirze szampańskiej zabawy zapominamy o naszych czworonogach. Ponadto, świadomość osób puszczających materiały pirotechniczne jest znikoma na temat zagrożeń jakie niosą za sobą głośne huki.
Pięknie mieniące się światełka przyprawiają nas o zachwyt, jednak huk jaki pojawia się po rozbłysku przeraźliwie wpływa na pupile. 

Niestety, czworonogi nie są świadome nieszkodliwości powstałego hałasu. Zwierzęcy instynkt każe im uciekać byle szybciej do przodu, gdy tylko do ich uszu dobiegnie dźwięk pierwszego wystrzału.
Z doniesień literaturowych wynika, że w tym okresie wiele psów pada na zawał serca, który wynika ze strachu przed HUKIEM.

W tym okresie w schroniskach obserwuje się wzmożony ruch. Przybywa wiele psów, które uciekły właśnie w trakcie puszczania fajerwerek w Nowy Rok. Wiele z nich nie jest w stanie znaleźć drogi powrotnej do domu i tym samym stają się lokatorami w schroniskach dla zwierząt.
Oprócz niekontrolowanych ucieczek, ważnym problemem są także nerwica i stany lękowe. Zwierzęta mają o wiele bardziej wyostrzony słuch niż my – tym samym wybuchy petard odczuwają jako fizyczny ból (160 dB – eksplozja petardy). Niestety, nie jesteśmy w stanie sprawić, by huk eksplozji nie wzbudzał w nich przerażenia.

Domiski.pl proponuje stosowanie preparatów uspokajających:
- Over Zoo Relaxin (klik Relaxin) lub
- Derma Pharm STRESS OUT ( klik Stress Out),
- przysmaki uspokajające True Hemp (klik Treats Calming),
- sticki uspokajające True Hemp Dental Stick (klik True Hemp Dental Stick).

Preparatu uspokajające dla naszych czworonożnych przyjacieli - psów oraz kotów, których głównym zadaniem jest obniżenie poziomu stresu oraz wyciszenie w sytuacjach takich jak puszczanie fajerwerków i nie tylko. Zaletą tych preparatów jest fakt, że nie powodują uzależnień. 

1. Stress out to naturalny preparat uspokajający, zawierający tryptofan, dziurawiec oraz taurynę. Tryptofan (prekursor serotoniny) zmniejsza napięcie mięśniowe i podatność na stres. Dziurawiec zwiększa ilość serotoniny w mózgu przez co zwiększa uczucie zadowolenia. Tauryna hamuje nadmierne pobudzenie w czasie stresu.

2. Over Zoo Relaxin dzięki obecności wyciągu z chmielu i waleriany wpływa uspokajająco na psa lub kota.

3. True Hemp Dental Stick głównym składnikiem zawartym w przysmaku Dental Stick wykazującym właściwości uspokajające jest medyczna marihuana (konopie) która charakteryzuje się wysokim potencjałem leczniczym. Stosowanie jej daje uczucie odprężenia, zmniejsza ból i stany lękowe. Oprócz konopi w produkcie znajdują się także inne składniki, które mają właściwości relaksacyjne i uspokajające, pozwalające na zachowanie ukojenia i spokoju naszych milusińskich. Wśród takich składników wyróżniamy zieloną herbatę, rumianek i melisę.

Warto jednak pamiętać, aby stosować je kilka dni przez i kilka dni po stresującym wydarzeniu.

Jeśli chcemy chronić naszych przyjacieli przed głośnymi wybuchami, doskonałą alternatywą będą zimne ognie.

Co jeszcze możemy zrobić?
a) nie zostawiać samego psa czy kota w domu, aby nie potęgować jego lęku,
b) zamykać okna, drzwi w czasie strzałów,
c) zamknąć żaluzje,
d) dać zwierzakowi jego ulubione zabawki i przebywać z nim w jego ulubionym miejscu,
e) włączyć przyjemną muzykę w komputerze lub telewizorze aby zminimalizować hałas za oknem.

Kolejną rzeczą obniżającą stres i nerwowość u zwierzaków jest BANDAŻOWANIE.

Głównym zadaniem bandażowania jest zmniejszenie strachu jaki towarzyszy psiakowi podczas wystrzałów. Przydatne może być również w leczeniu lęku separacyjnego, chorobie lokomocyjnej lub ciągnięciu na smyczy czy agresji do innych psów.

Jakiego bandażu użyć? Zwykły bandaż elastyczny (pamiętajmy aby wiązać go umiejętnie, gdyż zbyt mocno zawiązany może uciskać psa). Można również zaopatrzyć się w kamizelkę przeciwlękową, jednak koszt jest dość wysoki (około 200 zł).

Mając na uwadze dobro zwierząt i liczbę nieszczęśliwych wypadków, coraz więcej miast rezygnuje z wykorzystywania fajerwerków w sylwestrową noc.
Zadbajmy o psychiczny komfort naszych czworonogów, oszczędzając im niepotrzebnego stresu.

Wszystkie preparaty oraz smaczki znajdziecie na domiski.pl lub w sklepie stacjonarnym w Lublinie przy ulicy Ametystowej 2.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Inpost Kurier) już od 150,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl